Sicílska tvarohová torta
25 min
12 porcií
30 min
Ingrediencie
250 g polohrubej múky
1/2 balíčka kypriaceho prášku
85 g Rajo masla
60 g práškového cukru
trochu postrúhanej citrónovej kôry
2 vajcia
2 – 3 lyžice mlieka Rajo
soľ
maslo Rajo na potrenie torty
Tvarohová plnka:
500 g jemného hrudkovitého tvarohu Rajo
2 žĺtky
250 g práškového cukru
100 g zrelých alebo kompótovaných broskýň
100 g kokosovej múčky
Postup
- Múku preosejeme s kypriacim práškom, zmiesime s cukrom, tukom, štipkou soli a citrónovou kôrou. Vymastíme tortovú formu a dno vyložíme rozvaľkaným cestom tak, aby pokrylo aj boky.
- Tvaroh najprv rozmixujeme s cukrom ponorným mixérom, pridáme ostatné ingrediencie na plnku.
- Natrieme polovicou tvarohovej plnky, na to položíme polovice broskýň. Posypeme kokosovou múčkou (prípadne posekanými mandľami) a nakoniec ešte potrieme zvyškom plnky.
- Pečieme v stredne teplej rúre. Ešte teplú tortu potrieme roztopeným maslom a posypeme práškovým cukrom a ozdobíme broskyňami.
- Pečieme v rozohriatej rúre na 180 stupňoch asi 35 minút do zlatohneda, potom vypneme rúru, pootvoríme dvierka a tortu v nej necháme ešte aspoň 10 minút. Vyberieme, necháme vychladnúť a pred podávaním posypeme práškovým cukrom.